Geonit

W firmie GEONIT priorytetem jest zadowolenie klienta z jakości naszych usług. Wiemy jak ważne są czas i pieniądze klientów, dlatego staramy się realizować możliwie najszybciej powierzone nam zadania. Gwarantujemy wysoki poziom i rzetelność przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Wykorzystujemy naszą wiedzę, profesjonalny sprzęt renomowanych firm takich jak Eijkelkamp, Nordmeyer oraz specjalistyczne oprogramowanie firmy Soft-Projekt.

Usługi geologiczne i gotechniczne
Geonit Usługi geologiczne i gotechniczne

Firma GEONIT realizuje prace sumiennie i rzetelnie. Nasze prace zaczynamy od planowania i projektowania badań geotechnicznych i geologiczno-inżynierskich. Na tym etapie ustalany jest zakres opracowania, ilość i rodzaj badań, zbierane są informacji archiwalne terenu objętego analizą, ustalany termin wykonania badań oraz rodzaj dokumentacji jaki powstanie po wykonaniu badań terenowych. W przypadku dokumentacji geologiczno-inżynierskich powstaje projekt robót, zatwierdzany w urzędzie stosownym od rodzaju obiektu, zgodnym z Prawem Geologicznym i Górniczym.

Kolejnym etapem jest wizja terenowa oraz wykonywanie badań geologicznych i geotechnicznych. Podczas wykonywania wizji sprawdza się występowanie niekorzystnych zjawisk geologicznych a także weryfikuje się występowanie przeobrażeń antropogenicznych podłoża gruntowego. Po wykonaniu wizji przystępuje się do badań. Oprócz rozpoznania rodzaju gruntu, określane są parametry gruntów in situ, a także pobiera się próby gruntu i wody. Na tym etapie w razie potrzeby zmieniany jest zakres ilości i rodzaju wykonywanych badań. Realizowane są również wykopy badawcze, w takim przypadku Geonit wykonuje także ocenę stanu fundamentów lub opis powierzchni skały.

Po zakończeniu prac terenowych, wykonywane są badania laboratoryjne pobranych prób gruntu i wody.

Po zebraniu niezbędnych informacji w terenie i w laboratorium, rozpoczynają się prace kameralne przy tworzeniu opracowań. Następuje tworzenie opisów, map dokumentacyjnych, kart otworów, przekroi, obliczenia itp. W przypadku wykonywania dozoru geotechnicznego na budowach, dodatkowo dokonywany jest wpis do dziennika budowy.
W nietypowych przypadkach współpracujemy z pracownikami Akademii Górniczo-Hutniczej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy GEONIT. Skontaktuj się z nami, pomożemy, doradzimy.

 

Dla zainteresowanych, więcej na temat geotechniki w przystępny i łatwy sposób znajdziecie na: Tajniki geotechniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *